فروشنده شوید

اشتراک گذاری جذب یاد

محصولات خود را در مارکت ما بگذارید و سود کنید!!

 

چند-فروشندگی چیست؟

در دنیای تجارت الکترونیک، صاحبان تجارت نیاز ندارند که حتماً تولید کننده محصولات یا فراهم آورنده سرویس‌های ارائه شده در فروشگاه خود باشند. این افراد می‌توانند با تولید کنندگان و فراهم کنندگان سرویس‌های گوناگون توافق کرده تا محصولات و سرویس‌های خود را از طریق فروشگاه صاحب تجارت به مشتریان ارائه کنند. با این روش تعداد مشتریان فروشگاه افزایش یافته و محصولات تولید کنندگان نیز به بعد بزرگ‌تری از مشتریان احتمالی ارائه خواهد شد. یک روش مناسب برای همکاری بین تولید کنندگان و صاحبان تجارت الکترونیک به منظور افزایش سود مشترک.
با استفاده از قابلیت چند-فروشندگی صاحب فروشگاه آنلاین می‌تواند به افرادی که قصد دارند تا در فروشگاه او فعالیت کنند این امکان را بدهد تا محصولات خود را در پنل مدیریت خود به وجود آورند و همانند سایر محصولات در فروشگاه ارائه دهند.

با استفاده از این قابلیت صاحبان فروشگاه این توانایی را پیدا خواهند کرد تا اشتراک فروشندگانی را که در فروشگاه او فعالیت می‌کنند به راحتی، طبق توافق به وجود آمده بین فروشنده و صاحب فروشگاه محاسبه کرده و پرداخت کنند.
در ادامه روش استفاده از قابلیت چند-فروشندگی به مختصر ارائه خواهد شد.

استفاده از قابلیت چند-فروشندگی در خانواده بزرگ جذب یاد

– درخواست فروشندگی.
فروشنده اول باید در فروشگاه ثبت نام کند،بدین منظور فروشنده با ورود به پنل کاربری خود،در قسمت ویرایش پروفایل فیلدها رو تکمیل نموده و در فیلد نقش کاربری،نقش فروشنده را انتخاب نموده تا درخواست فروشندگی خود را برای فروشگاه آنلاین ما ثبت کند.
پس از ثبت درخواست، فروشنده با ورود به پنل فروشندگان در همان پنل کاربری خود با این پیام مواجه می‌شود(درخواست شما در حال بررسی هست و اکانت شما فعال نشده است لطفا با مدیریت تماس بگیرید) .سپس در قسمت پروفایل خود در پنل فروشندگی،مدارک و فیلدهای مورد نیاز را بارگذاری و تکمیل کند سپس باید صبر کند تا صاحب فروشگاه در خواست فروشندگی را تائید کند.

– تائید درخواست فروشندگی.
صاحب فروشگاه باید درخواست‌های صادر شده توسط فروشندگان را تائید کند تا نقش فروشندگی برای شخص درخواست کننده فعال شود. اینجاست که صاحب فروشگاه می‌تواند درخواست‌های جدید را تائید و فعال کند و در صورت تمایل با انتخاب گزینه فعال، درخواست حساب فروشندگی فروشنده قبول می‌شود و حساب ساخته می‌شود.

– انتصاب حساب فروشندگی به فروشنده.
بعد از فعال سازی حساب فروشندگی،صاحب فروشگاه باید به آن فروشنده نقش vendor یا همان فروشنده به ترجمه فارسی را اضافه کند تا پنل مدیریت برای فروشنده باز شود.
دلیل این موضوع این است که ممکن است یک فروشنده چندین همکار داشته باشد و همگی قصد فعالیت بر روی فروشگاه را داشته باشند. در این صورت فروشندگان دیگر نیاز ندارند حساب فروشندگی جداگانه درست کنند. با انتصاب همان مدیر فروشگاه و نقش مشتری، کاربران دیگر نیز فروشنده همان حساب خواهند شد.
در این مرحله، پنل مدیریت برای فروشنده باز شده است و فروشنده می‌تواند محصولات خود را در فروشگاه تعریف کرده و برای فروش به نمایش بگذارد.
– حساب فروشنده.
بعد از تائید شدن درخواست فروشندگی، فروشنده با وارد شدن به داشبورد کاربری خود مجدد بر روی پنل فروشندگان کلیک نموده و به صورت خودکار وارد پنل مدیریت فروشندگان شده و به آن دسترسی دارد. در صورتی که درخواست مورد تایید قرار نگرفته باشد با پیام فروشندگی شما مورد تایید قرار نگرفت و یا هنوز در حال بررسی باشد با پیام(درخواست شما در حال بررسی هست لطفا اینجا رو کلیک کنید)مواجه می شود

فروشنده با ورود به پنل مدیریت، می‌تواند همانند مدیر فروشگاه، محصولات خود را تعریف کرده و فروش محصولات مربوط به خود را بررسی و پیگیری کند.
در صفحه محصول تعریف شده توسط فروشنده، نام فروشگاه به نمایش درخواهد آمد.

همان‌طور که مشاهده کردید ایجاد فروشنده جدید در مارکت ما بسیار ساده است و روشی کارآمد برای افزایش محصولات موجود در فروشگاه. مدیر فروشگاه می‌تواند با استفاده از اختیارات خویش و بر اساس توافق بین فروشنده و صاحب فروشگاه، به فروشندگان کمیسیون نسبت دهد. این کمیسیون می‌تواند یک مقدار ثابت در ازای هر فروش یا درصدی از قیمت هر محصول فروخته شده باشد.

☝همین حالا فروشگاه آنلاین خودت رو راه اندازی کن☝