دسته بندی کالاها

ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

عضویت به عنوان فروشنده

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

https://www.jazbyad.com/فروشگاه /

قوانین فروشندگان

هدف ما ایجاد یک محیط سالم و دوستانه در شبکه هوشمند جذب یاد است. به همین دلیل قوانین شبکه هوشمند جذب یادبه عنوان یک راهنما برای همه خریداران و فروشندگان به منظور سالم نگه داشتن این محیط برای خرید و فروش تدوین شده است. شما می بایست با شرایط خدمات ما در اینجا موافقت کنید. ما متعهد به حفظ محیطی امن با تلاش تک تک شما هستیم.
هر فردی درمقام مصرف کننده دارای حقوقی است که این حقوق می بایست از جانب فروشندگان محصولات محترم شمرده شود. 
این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسط های الکترونیکی و با استفاده از سیستم های ارتباطی جدید به کار می رود.
امنیت خرید و فروش و آسودگی خاطر فروشندگان از مسائل حائز اهمیت برای شبکه هوشمند جذب یاد است و همواره می کوشد در این راستا فروشی آسان، امن و لذت بخشی را برای فروشندگان خود پدید آورد. شبکه هوشمند جذب یاد به تمامی فروشندگان گرامی توصیه می نماید کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایند ، تا در هنگام فروش کالا دچار مشکل نگردند. کلیه اصول و قوانین ‏شبکه هوشمند جذب یاد منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق فروشنده و مصرف کننده می باشد.

قوانین عمومی

استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات شبکه هوشمند جذب یاد است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین شبکه هوشمند جذب یاد از سوی فروشنده می باشد.
قوانین و مقررات شبکه هوشمند جذب یاد همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. . هر کاربر و فروشنده شبکه هوشمند جذب یاد تأیید می نماید که همواره صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نموده و کلیه شرایط را پذیرفته است.

قوانین ثبت محصول

فروشندگان می توانند محصولات خود را اعم از کالا یا خدمات بدون هیچ گونه هزینه ای و به صورت رایگان در فروشگاه خود ثبت نمایند. در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات موثر در تصمیم گیری مصرف کنندگان جهت خرید در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:
۱-  ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل ( در صورتی که کالای شما اصل نبوده حتما در بخش مشخصات محصول بیان نمایید در غیر این صورت کالای شما اصل تلقی می گردد.)
۲-  فروشندگان در تبلیغ کالای خود نباید مرتکب فعل یا ترک‌ فعلی شوند که سبب مشتبه شدن و یا فریب مخاطب از حیث کمیت و کیفیت شود. 
۳-  فروشندگان برای فروش کالای خود که تبلیغ می‌کنند نباید ‌سلامتی افراد را به خطر اندازند.
۴-  فروشنده باید به نحوی تبلیغ کند که مصرف کننده به طور دقیق، ‌صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا را درک کند.
۵- مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا بر عهده فروشنده می باشد. ارائه سیاست های قیمت گذاری ثابت و مشخص و رقابتی حداقل برابر با قیمت کالا های همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و غیر اینترنتی ) باعث افزایش فروش کالای شما خواهد گردید.
۶-  ثبت کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (از جمله قیمت کالا میزان مالیات، هزینه حمل)

توجه فرمایید از فروش کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند ممانعت به عمل خواهد آمد. به این جهت، شبکه هوشمند جذب یاد برای رفاه حال فروشندگان، یک لیست از کالاهای ممنوعه و غیرقابل فروش بر روی شبکه هوشمند جذب یاد را در اختیار شما می گذارد.

لیست کالاهای ممنوعه

 • . الکل و انواع مشروبات الکلی
  · حیوانات و محصولات حیات وحش (شامل حیوانات وحشی)
  · آثار باستانی
  · لوازم آرایشی دست دوم
  · پول و تمبر تقلبی
  · کارت های اعتباری
  · ارز، بدون هیچ محدودیتی شامل ارز دیجیتالی
  · مواد مخدر، دارو (با نسخه یا بی نسخه)، مواد توهم زا و یا موادی شبیه به مواد مخدر مرتبط با انحرافات جنسی
  · تجهیزات مخابراتی، تجهیزات نظارت الکترونیکی و دیگر تجهیزات الکترونیکی مشابه مانندde-scrambler تلویزیون کابلی، اسکنر رادار، دستگاه های کنترل سیگنال ترافیک، دستگاه های استراق سمع و شنود
  · محصولات تحریم شده
  · اسلحه، مواد منفجره، تجهیزات نظامی، مهمات نظامی، سلاح هایی مانند اسپری فلفل، کپی دقیق اسلحه، سلاح های شک آور و غیره
  · اجناس مربوط به دولت یا پلیس مانند مدالها، نشانها و یا یونیفرمها
  · اعضای بدن انسان و یا باقیمانده آن
  · دستگاه های قفل شکن
  · بلیط های بخت آزمایی
  · آفت کش ها
  · کالاهای تقلبی: از جمله کالاهای کپی شده، اقلام تقلبی و کپی های غیر مجاز از یک محصول و یا مواردی که ممکن است کپی رایت، علائم تجاری، و یا سایر حقوق معنوی اشخاص ثالث را نقض کند.
  · دستگاه ها و هر گونه وسیله قمار
  · اجناس مصادره شده
  · سهام، سایر اوراق بهادار و تمبرهای قانونی
  · توتون و تنباکو و مواد مربوطه، از جمله سیگارهای الکترونیکی
  · اجناس زشت و ناپسند، فتنه ساز یا خیانت انگیز، پورنوگرافی
  · کالاهای چاپ شده، کتابها، فیلم ها، ویدیوها و یا بازی های ویدئویی که در کشور غیرمجاز می باشند مانند آنهایی که به دین اسلام توهین کرده، فساد را شایع کرده، ایده تروریسم یا گروه های غیر مجاز را تشویق کرده، نفاق انگیز بین قومیت و ادیان کشور بوده، میهن دوستی را مورد تمسخر قرار داده و یا استعمار غرب یا شرق را ترویج میدهند.
  · اجناس مسروقه
  · اجناس با برچسب تقلبی
  · کالاهای قاچاق
  · هر نوع سند، مورد یا محصول که بر علیه بنیاد اسلام، عزت ملی، و امنیت عمومی باشد یا صلح را بر هم بزند.
  · محصولاتی که توسط قانون ایران یا به دلایل مذهبی ممنوع شده یا که واردات و صادرات آنها در ایران با توجه به قوانین گمرکی ممنوع اعلام شده است.

  و هر کالای ممنوعه دیگری یا کالای محدود شده توسط قانون برای خریدار و یا فروشنده و یا هر کالایی که موجب تشویق کارهای غیر قانونی شود.

ارسال کالا به خریدار

شبکه هوشمند جذب یاد پس از صدور صورت حساب و تکمیل عملیات خرید توسط خریدار یک نسخه از سفارش برای مشتری و یک نسخه برای فروشگاه ارسال خواهد کرد. فروشنده از طریق پیام کوتاه از فروش یکی از محصولات فروشگاهش مطلع می‌گردد.
فروشنده می بایست حداکثر طی زمان ثبت کرده در محصول اقدام به تحویل سفارش به مشتری بر طبق روش ثبت شده در مشخصات محصول نماید.در صورت عدم تحویل سفارش و بنا به درخواست خریدار فاکتور لغو شده و مبلغ پرداختی به خریدار مسترد می شود. در این حالت  مسئولیت بروز هر گونه مشکلی بر عهده فروشنده می باشد.
تحویل سالم کالا به خریدار در محل آدرس ثبت شده خریدار بخشی از تعهدات فروشنده بوده و در صورت آسیب کالا در روند ارسال مسئولیت پیگیری و رفع مشکل با فروشنده کالا خواهد بود.

نکته :

فروشنده می تواند  برروی بسته ی ارسالی مشخصات کالا (مثل رنگ، سایز یا مشخصات درج شده روی بدنه کالا ) را درج نمایید تا در صورت مغایرت داشتن محصول با خرید ثبت شده، خریدار نیازی به باز نمودن بسته نداشته باشد.

احترام به حریم خصوصی اشخاص

در صورت استفاده از ارتباط صوتی، هویت فروشنده و قصد وی از ایجاد تماس با خریدار به طور روشن و صریح در شروع مکالمه بیان شود. هرگونه تماسی باید به روشی معقول در وقت مناسب برقرار شود تا مانع از مزاحمت گردد.

قوانین حاکم بر فروش

فروشگاه می بایست حداقل از ساعت ۹ الی ۲۰ در تمامی روزهای کاری به جز تعطیلات رسمی کشور پاسخگوی تماس مشتریان و کارشناس شبکه هوشمند جذب یاد باشند. در صورتی که فروشنده، کالای دیگری غیر از موضوع معامله‌ یا تعهد را برای خریدار ارسال نماید، کالا ارجاع داده می‌شود و هزینه ارسال و بازگشت کالا به عهده فروشنده خواهد بود.
در خواست دریافت هرگونه وجه از خریدار خارج از شبکه هوشمند جذب یاد خلاف قوانین شبکه هوشمند جذب یاد می باشد و در صورت مشاهده و یا گزارشی از سوی خریداران از ادامه فعالیت فروشگاه جلوگیری می گردد.
فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشنده صورت می پذیرد و شبکه هوشمند جذب یاد صرفا زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری بر عهده فروشنده می باشد و شبکه هوشمند جذب یاد هیچ مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.
در صورت صدور فاکتور در وجه و یا بنام شبکه هوشمند جذب یاد و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تایید این موسسه نبوده و همچنین این شرکت هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.
فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. همچنین کالاهای نو و سالم و مطابق توصیفات اعلام شده از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگهداری و شستشو و سایر ویژگیها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به شبکه هوشمند جذب یاد، یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود.
فروشنده اعلام می دارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)،مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی،متعلق به اوست یا حق بهره برداری از این حقوق و عرضه کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد.
فروشنده مسئول به روز نگهداری موجودی و قیمت محصولاتی که در فروشگاه خود قرار داده‌اند هستند. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هر گونه تغییر در نوع بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده در اسرع وقت کالای ثبت شده را ویرایش و به روز نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به شبکه هوشمند جذب یاد و مشتری نهایی، بر عهده فروشنده می باشد.
مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد و شبکه هوشمند جذب یاد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. تنها در صورت بروز هر گونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا) شبکه هوشمند جذب یاد نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی شبکه هوشمند جذب یاد، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.
فروشندگان موظفند کلیه اطلاعات ارسالی از طرف شبکه هوشمند جذب یاد، از جمله مشخصات خریدار را نزد خود محرمانه نگاه دارند. مسئولیت هر گونه سوء استفاده از این مشخصات بر عهده فروشنده می باشد.
شبکه هوشمند جذب یاد پس از تایید خریدار و ثبت کد پیگیری توسط فروشنده، بهای محصولات فروش رفته را (به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده،  طی حواله بانکی به فروشنده پرداخت خواهد نمود.
شبکه هوشمند جذب یاد در کلیه مراحل فروش کالا از لحظه انجام شدن خرید تا تسویه حساب با فروشنده ممکن است جهت انجام هماهنگی بیشتر و یا اطلاع رسانی شرایط خاص با فروشنده  تماس تلفنی برقرار نماید. لازم است فروشنده در روزهای کاری  ساعات ساعت ۹ الی ۲۰ به شماره تماس ثبت شده خود در شبکه هوشمند جذب یاد پاسخگویی داشته باشد. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده به تماس تلفنی کارشناسان فروش،شبکه هوشمند جذب یاد هیچ گونه مسئولیتی در قبال متضرر شدن احتمالی فروشنده نخواهد داشت.

 قیمت مصرف‌کننده:

شرح: قیمت مصرف‌کننده همان قیمت مصوب کالاست که روی کالا درج شده است. از قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از قیمت مندرج روی کالاهایی که “قیمت مصرف‌کننده” روی آنها درج شده خودداری کنید.

کالاهایی که قیمت مصرف‌کننده روی آنها درج نشده، اما دارای قیمت مصوب هستند، باید با قیمت‌های مصوب و رسمی رایج در سراسر کشور قیمت‌گذاری شوند.

از قرار دادن قیمت‌های غیرواقعی و فروش با قیمت اصلی تحت عنوان تخفیف که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود، خودداری کنید.

جریمه: در صورت مشاهده و احراز تخلف، به میزان دو برابر مجموع اختلاف قیمت کالای فروش رفته از قیمت واقعی و تعداد کل فروخته شده از آن کالا جریمه تعلق خواهد گرفت، کالا غیر‌فعال شده و در صورت تکرار منجر به بسته شدن پنل فروشنده و قطع همکاری خواهد شد.

فروش کالای غیراصل:

شرح: فروش کالای غیراصل در جذب‌یاد ممنوع است.

کالاهای غیراصل باید حتما عنوان “غیراصل” ذکر شود، اگر محصولی از نظر جعبه، بسته‌بندی، جنس، کیفیت و … با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید مانند (سایت اصلی برند یا شرکت‌های وارد کننده‌ی قانونی) که کالاهای اصل را به‌فروش می‌رسانند مغایرت داشته باشد، کالا باعنوان “غیراصل” شناخته می‌شود.

همچنین در سایت جذب‌یاد اگر درعنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده باشد ولی کالای فروخته شده با نمونه‌ی اصلی کالا مغایر باشد، کالای مورد نظر غیر اصل شناخته شده و امکان فروش این نوع از محصولات در فروشگاه اینترنتی جذب‌یاد وجود ندارد.

همچنین توصیه می‌‌شود فروشندگان جهت حفظ اعتبار خود و شبکه هوشمند جذب‌یاد از فروش کالاهای بی‌کیفیت خودداری کنند.

جریمه: در صورت فروش کالای غیر اصل، بدون ذکر کالا “غیراصل”  فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ای معادل با ۱۰ برابر قیمت محصول فروش رفته ضربدر تعداد کل فروخته شده از آن محصول از ابتدا‏ خواهد بود وجذب‌یاد مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.

فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر:

شرح: فروش کالاهای قاچاق، ممنوعه و غیربهداشتی که برای سلامت مصرف‌کننده مضر هستند در سایت جذب‌یاد ممنوع است پیشتر و در قسمت بالا لیستی از اجناس آورده شده اند.

 این لیست ممکن است تغییر کند و اقلامی به آن کم یا اضافه شود پس حتما به اطلاعیه‌های مربوط به اقلام ممنوعه که در صفحات اجتماعی ما منتشر می شود توجه فرمایید و این لیست را مجدد چک کنید.

جریمه :در صورت فروش اقلام ذکر شده در لیست کالاهای ممنوعه، کلیه خسارت‌های جذب‌یاد به اضافه دو برابر ارزش کالا از حساب فروشنده خاطی شد کسر خواهد شد.

ارسال به موقع سفارش مشتریان:

شرح: فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و راس زمان معین شده (از تاریخ مقرر) در پنل به دست مشتریان برسانند.

برای جلوگیری از تاخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت جذب‌یاد جدا خودداری کنید.

اگر فروشنده ناچار به تهیۀ کالا هم‌زمان با دریافت سفارش است، مدت زمان ارسال کالا به مشتری در سایت باید با محاسبه‌ی زمان تهیه‌ی کالا توسط فروشنده درج شود.

همچنین فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا در پنل فروشندگان را به‌روز و مطابق با واقعیت درج کند.

جریمه: جریمۀ تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ معین شده) در پنل برای تحویل به مشتری یا دفاتر شبکه هوشمند جذب‌یاد:

الف) کمتر از دو روز تاخیر، نیم درصد کمیسیون 

ب) بیشتر از دو روز تاخیر، تمام درصد کمیسیون

لغو سفارش مشتری:

شرح: از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جداً خودداری کنید. در ‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیرفعال کند.

جریمه: لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایل زیر:

عدم موجودی کالا در انبار فروشنده

فروش کالاهای ممنوعه

تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده

 • اشتباه در قیمت‌گذاری

منجر به جریمه‌ای معادل با دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش‌گذاری شده (حداقل ۱۰۰،۰۰۰ ریال – حداکثر ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال) خواهد شد.

 کالاهای مرجوعی:

شرح: درصورتی که کالا به دلایل زیر توسط مشتری مرجوع شود، مستلزم جریمه خواهد بود:

 • مشکلات فنی / معیوب بودن کالا
 • گوشی قفل شده / غیر قابل رجیستری
 • مغایرت محتوا
 • مغایرت لیبل
 • مغایرت رنگ
 • کسری اقلام همراه کالا
 • کالای استفاده شده
 • کالای غیر اصل (تقلبی)
 • عدم اعمال تخفیف
 • قیمت فروش از قیمت مصرف‌کننده چاپ شده روی کالا بالاتر است
 • آسیب فیزیکی کالا با بسته‌بندی سالم
 • اتمام مدت گارانتی / اشکال در مدت گارانتی
 • ایراد یا اشکال در کارت گارانتی / کارت گارانتی نامعتبر(حداقل ۱۰۰۰۰۰ ریال – حداکثر ۵۰۰۰۰۰۰ ریال) میباشد.
 • عدم وجود کارت گارانتی
 • عدم وجود فاکتور

جریمه: جریمۀ مرجوعی کالا به دلایل ذکر شده، معادل دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش‌گذاری شده

بازپس‌گیری کالاهای مرجوعی از انبارهای جذب‌یاد:

شرح: فروشندگان موظف هستند در مورد بازپس‌گیری و تعیین تکلیف کالاهای مرجوع شده به دلایل زیر، اقدامات لازم نسبت به تحویل کالا از انبارجذب‌یاد را انجام دهند:

 • کالاهای بدون لیبل صحیح
 • کالاهایی که فروشنده تقاضای استرداد آن از انبار را نموده است
 • کالاهای عودت شده از سوی مشتریان به دلایل ذکر شده در مورد شماره ۶
 • کالاهای مرجوع شده به علت مغایرت در ورود کالا
 • کالاهایی که در زمان همکاری، فروش آن‌ها ممنوع و غیر قانونی شده است

در صورت استفاده از ناوگان حمل و نقل جذب‌یاد، کالا به فروشنده عودت داده خواهد شد. در غیر این صورت فروشنده موظف است در اسرع وقت نسبت به بازپس‌گیری کالاها از انبار اقدام نماید.

در صورتی‌که حداکثر تا ۴۵ روز پس از اعلام، فروشنده جهت دریافت و استرداد کالاهای مذکور اقدام ننماید، جذب‌یاد مسئولیتی جهت نگه‌داری این نوع کالاها نخواهد داشت.

جریمه: جریمۀ تاخیر در بازپس‌گیری و تعیین تکلیف کالاهای ذکر شده در بالا، به ازای هر روز تاخیر مبلغ ۹۰۰۰ تومان برای هر کالا است.

 

عدم تامین کالا

در صورت عدم تامین و ارسال کالا توسط فروشنده طی ۴۸ ساعت کاری،شبکه هوشمند جذب یاد می تواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نموده و فروشنده متعهد به پرداخت جریمه خواهد بود.

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف میان خریدار و فروشنده و یا هر گونه اختلاف در رابطه با قوانین و یا در تفسیر مفاد آن ابتدا طرفین تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را رفع نمایند. در صورتی که مشکل طی مذاکره بین خریدار و فروشنده مرتفع نگردد موضوع به بخش داوری شبکه هوشمند جذب یاد ارجاع شده و نماینده شبکه هوشمند جذب یاد در صورت لزوم با دریافت مستندات لازم از خریدار و فروشنده نسبت به بررسی موضوع اقدام نموده و نتیجه را به طرفین اعلام می نماید. لازم به ذکر است نتیجه اعلام شده  توسط نماینده شبکه هوشمند جذب یاد برای خریدار و فروشنده لازم الاجراست. و شبکه هوشمند جذب یاد نیز مطابق نظر نماینده داوری در صورت لزوم اقدام به واریز وجه به حساب خریدار و یا فروشنده می نماید و مسئولیت شبکه هوشمند جذب یاد در زمینه حل مشکل خاتمه یافته تلقی می گردد. در این حالت در صورتی که همچنان یکی از طرفین نسبت به نتیجه اعتراض داشته باشد می بایست نسبت به پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح قضائی اقدام نماید.

نقض قوانین و خدمات شبکه هوشمند جذب یاد

در صورت نقض قوانین شبکه هوشمند جذب یاد توسط فروشنده ، شبکه هوشمند جذب یاد این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ادامه فعالیت فروشگاه، یا فروش کالا و یا ادامه فعالیت کاربر جلوگیری نماید.

قوانین اجاره فروشگاه

نحوۀ محاسبات کمیسیون براساس قرارداد ۱% تا۶۰% و توافقات طرفین انجام خواهد شد.

شرح:

 • میزان درصد پورسانت سایت
 • میزان درصد پورسانت بازاریاب

تسویه حساب در جذب‌یاد معمولا ۱۵ روزه می باشد، اما با ذکر در قرارداد قابل تغییر خواهد بود.

شرح:

 • تسویه ۷ روز کاری
 • تسوبه ۱۵ روز کاری
 • تسویه ۳۰ روز کاری

در صورت تخطی فروشنده از قوانین حاکم بر شبکه هوشمند جذب یاد، فروشگاه و کاربری او غیر فعال خواهد شد و اجاره بهای پرداخت شده بازگشت نخواهد شد.

 لغو خرید توسط فروشنده
لازم است فروشنده به صورت دوره ای محصولات خود را بررسی نموده، موجودی و قیمت آنها را همواره به روز نگاه دارد. در صورتی که کالایی از فروشگاه خریداری شود و فروشنده به دلیل مغایرت قیمت و یا اتمام موجودی امکان ارسال کالا را نداشته باشد در این حالت در صورتی که فروشنده حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر روز کاری بعد موضوع را به پشتیبانی شبکه هوشمند جذب یاد اطلاع دهد.

. ارزیابی و رتبه‌بندی فروشندگان:

فروشندگان براساس معیارهای ذکر شده در سه گروه خوب، متوسط و بد رتبه‌بندی می‌شوند و براساس رتبه‌ی کسب شده، نسبت به ادامه همکاری ایشان باجذب‌یاد تصمیم‌گیری می‌شود.

خوب: فروشندگانی که کمتر یا مساوی ۱% تاخیر در ارسال کالا، کمتر یا مساوی ۱% لغو سفارش و کمتر یا مساوی ۱% مرجوعی داشته باشند، در رده فروشندگان خوب قرار می‌گیرند.

متوسط: فروشندگانی که بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۳% تاخیر در ارسال کالا، بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۲% لغو سفارش و بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۲% مرجوعی داشته باشند، در رده‌ی فروشندگان متوسط قرار گرفته و نیاز به بهبود عملکرد خود در اسرع وقت دارند.

بد:فروشندگانی که بیشتر از ۳% تاخیر در ارسال کالا، یا بیشتر از ۲% لغو سفارش و یا بیشتر از ۲% مرجوعی داشته باشند، در رده‌ی فروشندگان بد قرار گرفته و جذب‌یاد ناچار به خاتمه‌ی همکاری با ایشان است.

;